admin
Kibice wybrali najlepszych zawodników Bzury i Młodej Bzury!
Po raz kolejny sympatycy ozorkowskiej siatkówki nie zawiedli! A liczba głosów oddanych na najlepszego zawodnika Młodej Bzury przerosła najśmielsze oczekiwania. Blisko 3000 głosów na najmłodszych zawodników robi wrażenie, a wynik ważył się praktycznie do ostatniego dnia. Zwycięzcą Jakub Kurowski.
Na najlepszego zawodnika zespołu seniorów Bzury, którzy po raz pierwszy od pięciu sezonów grali o awans, wybrano Macieja Kiciaka. Był on w zeszłym roku odkryciem sezonu według kibiców, więc postęp jaki zrobił przez ten rok został zauważony przez sympatyków MKS-u.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy kibicom!
Młoda Bzura:
- Jakub Kurowski 1037 głosów (36{049e5e49eeaa9904f600737cb964d0a1773700682eadef82c756fe491f5b24f8})
- Szymon Świercz 951 głosów (33{049e5e49eeaa9904f600737cb964d0a1773700682eadef82c756fe491f5b24f8})
- Filip Ciechański 340 głosów (12{049e5e49eeaa9904f600737cb964d0a1773700682eadef82c756fe491f5b24f8})
Seniorzy Bzury:
- Maciej Kiciak 118 głosów (25{049e5e49eeaa9904f600737cb964d0a1773700682eadef82c756fe491f5b24f8})
- Mateusz Kowalski 74 głosy (15{049e5e49eeaa9904f600737cb964d0a1773700682eadef82c756fe491f5b24f8})
- Tobiasz Klimczak 72 głosy (15{049e5e49eeaa9904f600737cb964d0a1773700682eadef82c756fe491f5b24f8})
I runda play-off za nami
W meczu rewanżowym I rundy play-off siatkarze Bzury nie zdołali pokonać Czarnych Wirex Rząśnia, ulegając 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 23:25). Choć walka w setach była zacięta to drużyna z Rząśni będzie walczyć o miejsca 1-4, my zaś o 5-8.
Następnym przeciwnikiem będzie MKS Kalisz pierwszy mecz 25.03 w Ozorkowie rewanż 01.04. w Kaliszu.
foto: Czarni Wirex Rząśnia
Wybieramy najlepszego zawodnika Bzury oraz Młodej Bzury!
Sezon 2016/2017 powoli dobiega końca i jak co roku pozwalamy sobie przeprowadzić sondę, w której wybierzemy najlepszych zawodników. W tym sezonie postanowiliśmy nagrodzić najlepszego zawodnika drużyny seniorów oraz z rozgrywek młodzieżowych, w których nie brakuje sukcesów.
Głosowanie na najlepszego zawodnika Bzury! – link
Głosowanie na najlepszego zawodnika Młodej Bzury! – link
Głosujemy do 19.03.2017r. do 22:00
Kadeci w grupie 16 drużyn walczących dalej o mistrzostwo Polski
![]()
W dniach 9-12.03.2017 r w Ozorkowie odbył się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski kadetów. Ten turniej przejdzie do historii, jako jeden z najbardziej udanych pod względem sportowym w wykonaniu Bzury.
Kadeci wygrali wszystkie swoje mecze 3:0. Kolejno z MKS-em Kraśnik, Effectorem Kielce, DMKS-em Plasem Kielce i Błękitnymi Ropczyce. Tym samym z pierwszego miejsca awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski.
Skład zespołu: Krzewiński Albert, Świercz Szymon, Jankowski Jan, Leszczyński Dominik, Kurowski Jakub, Kuropatwa Kacper, Syncerek Krystian, Wawrzyniak Mateusz, Świątkiewicz Damian, Mateusz Nowak
Trener: Przemek Prawda
Już tylko 16 drużyn zostało w walce o mistrzostwo Polski w kategorii kadet. Wśród nich jest MKS Bzura Ozorków, która jako jedna z ośmiu drużyn będzie rozstawiona w walce o awans do finałów mistrzostw Polski, w którym zmierzy się osiem zespołów. Rozstawienie oznacza, że Ozorków może zostać wylosowany do organizacji turnieju półfinałowego, który odbędzie się w dniach 31.03-2.04.2017.
Oto drużyny, które awansowały do półfinałów MP, drużyny wytłuszczone są rozstawione. Wśród nich Bzura, która może trafić na jeszcze tylko jedną drużynę rozstawioną:
Jastrzębski Węgiel , Stal AZS PWSZ Nysa, AZS 2020 Częstochowa, MMKS Kędzierzyn Koźle, Maraton Świnoujście, Energetyk Poznań, Trefl Gdańsk, Stoczniowiec Gdańsk, BKS Chemik Bydgoszcz , UMKS MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa, NTS Trójka Nakło, MKS Bzura Ozorków, DMKS Plas Kielce, AKS V LO Rzeszów, UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski.
Te drużyny zostaną rozlosowane do czterech grup. Dwie najlepsze z każdej grupy awansują do najlepszej ósemki w kraju.
Kolejny zwycięski turniej dla „czwórki” Bzury
W sobotę 04.03 odbył się silnie obstawiony turniej o Puchar Wójta Gminy Mirzec, w której oprócz Bzury udział wzięły zespoły: Lechii Tomaszów Mazowiecki, Plasu Kielce, Metra I i II Warszawa, KS Chobrzany, MOS Woli Warszawa, Plasu Warszawa, Kędzierzyna Koźle, Volley Brzesko, M-Volley Częstochowy i Ibisu Mirzec.
Zespoły podzielono na dwie grupy do jednego seta do 21. Bzura zagrała w grupie B.
Bzura – Metro II Warszawa 21:16
Bzura – Ibis Mirzec 21:19
Bzura – Kędzierzyn Koźlev21:13
Bzura – Plas Warszawa 18:21
Bzura – Volley Brzesko 21:17
W półfinale Bzura pokonała M-Volley Częstochowa 21:8, w finale zaś Ibis Mirzec 21:13.
MVP turnieju został wybrany Filip Ciechański!
Gratulacje dla trenera Grzegorza Zawieruch i chłopaków.
Po dekoracji nasi chłopcy rozegrali jeszcze jeden set przeciwnikiem była Lechia Tomaszów, których Bzura pokonała 25:23.
Jednocześnie w Żychlinie odbyła się kolejna runda zasadnicza rozgrywek mini siatkówki, gdzie drugi zespół „czwórek” wygrał obydwa swoje spotkania. Następny turniej odbędzie się w Ozorkowie 02.04.2017.
I runda play-off: Bzura – Czarni 1:3

Bzura Ozorków – Czarni Wirex Rząśnia 1:3 (20:25, 10:25, 25:20, 20:25)
Skład Bzury: K. Kacprzak, Walczykowski, Kiciak, Pisera, Ciesielski, Chałupnik, Molenda(l) oraz Klimczak, B. Kowalski, M. Kacprzak
Stan rywalizacji (w dwu meczu) : 1:0 dla Czarnych
Za tydzień rewanż w Rząśni.
foto: FB Czarni Wirex Rząśnia
więcej zdjęć na pod linkiem
Rozgrywki młodzieżowe – ćwierćfinałów czas
Juniorzy Bzury zakończyli tegoroczne rozgrywki na turnieju ćwierćfinałowym o Mistrzostwo Polski rozgrywanym w Kielcach. W swoich występach podopieczni Przemka Prawdy wygrali z Orkanem Nisko 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:10) i Międzyrzecką Trójką Międzyrzec Podlaski 3:0 (25:15, 25:16, 25:19). Ulegli zaś późniejszym triumfatorom rówieśnikom Wifamy Łódź 0:3 (14:25, 20:25, 17:25) oraz gospodarzom siatkarzom Effectora Kielce 1:3 (27:25, 30:32, 12:25, 22:25).
| 1 | KS Wifama Łódź – awans do półfinału MP | |
| 2 | Effector Kielce – awans do półfinału MP | |
| 3 | MKS Bzura Ozorków | |
| 4 | UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski | |
| 5 | AKS Orkan Nisko | |
| 6 | Siatkarz Staszów |
Po emocjach juniora, już w przyszłym tygodniu (9-12.03.2017) czekają nas rozgrywki na tym samym poziomie w kategorii Kadeta. Ozorków będzie jednym z gospodarzy turnieju ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski, w którym oprócz gospodarzy siatkarzy Bzury zagrają zespoły: Wifamy Łódź, DMKS PLAS Kielce, Effector Kielce,KS Błękitni Ropczyce oraz MKS Kraśnik.
Bzura gra w play-off o awans do I ligi po pięciu sezonach przerwy!!!
Pomi
mo sześciu ostatnich porażek z rzędu siatkarze już wcześniej zapewnili sobie grę w play-off o awans do pierwszej ligi. W pierwszej rundzie zmierzą się z drużyną Czarnych Wirex Rząśnia. Ostatni raz sytuacja, w której Bzura grała o awans miała miejsce w sezonie 2010/2011. Żaden z obecnie grających zawodników nie grał w tamtym sezonie, kiedy Bzura dwukrotnie pokonała u siebie drużynę lidera ówczesnej drugiej ligi KPS Siedlce 3:0. W play-off wszystko jest możliwe. Do gry się przystępuje z czystym kontem, jakby to był pierwszy mecz sezonu. Gra się tylko mecz i rewanż i lepszy stosunek setów decyduje, o tym która drużyna przechodzi dalej. Jeśli będzie identyczny, gra się tzw. „złoty set”. Pierwszy mecz 4 marca w Ozorkowie. Rewanż tydzień później w Rząśni.
Ostatnie pięć sezonów to czas „wielkiej smuty” dla kibiców Bzury. To że udało się przełamać tą sytuację to zasługa zawodników i trenerów, którzy musieli włożyć w to bardzo dużo pracy i wytrwałości. Pomimo wielu trudności, Bzura która jest jedną z najdłużej nieprzerwanie grających drużyn na poziomie centralnym w Polsce, potrafi po tylu latach znowu grać tam gdzie jej miejsce- czyli o awans do pierwszej ligi.
| 1 | 2017-03-04 | MKS Bzura Ozorków | – | LKS Czarni Wirex Rząśnia | 0:0 |
| 2 | 2017-03-11 | LKS Czarni Wirex Rząśnia | – | MKS Bzura Ozorków | 0:0 |
Juniorzy Bzury poznali swoich rywali w 1/4 Mistrzostw Polski
Juniorzy Bzury poznali swoich rywali w ćwierćfinałowym turnieju o Mistrzostwo Polski. Trafili do grupy VII, w której gospodarzem będzie drużyna Effectora Kielce. Poza kielczanami podopieczni Przemka Prawdy zmierzą się w podgrupie z juniorami AKS-u Orkan Nisko. Drugą podgrupę tworzą zespoły: KS Wifamy Łódź, Siatkarza Staszów oraz UKS-u Trójka Międzyrzec Podlaski.
Turniej odbędzie się w dniach 23-26.02.2017 . Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów.
Bzura mistrzem łódzkiego i gospodarzem ćwierćfinałów MP kadetów
W hali łódzkiej Wifamy przy ulicy Niciarnianej odbył się finał mistrzostw województwa łódzkiego kadetów w piłce siatkowej. Przeciwnikami Bzury byli kolejno: Lechia Tomaszów, MOSiR Sieradz i Wifama Łódź.
Pierwszy mecz z Lechią Tomaszów nie zaczął się zbyt dobrze, gdyż pierwszego seta pewnie wygrali tomaszowianie 25:18. Drugi także nie zaczął się najlepiej gdyż ozorkowianie przegrywali 0:3. Później jednak Lechia do końca seta zdobyła tylko 10 punktów, a Bzura wygrała 25:13. Trzeci set również bez historii wygrany 25:15. Czwarty set był najbardziej zacięty. Bzura musiała gonić wynik i ostatecznie wygrała 26:24 i cały mecz 3:1.
Drugi mecz z MOSiR-em Sieradz mógł zdecydować o awansie do ćwierćfinałów MP, dlatego jego stawka była wysoka. Podobnie jak w meczu z Lechią, Bzura pierwszego seta przegrała na przewagi 26:28. Jednak dwa następne wygrała zdecydowanie 25:17 i 25:18. Czwarty set podobnie jak w piątek kończył się na przewagi, jednak tym razem ozorkowianie przegrali 25:27. O wyniku i zapewnieniu sobie przez Bzurę awansu do ćwierćfinałów zdecydował tie-break wygrany 15:9.
Ostatni mecz przeciwko gospodarzom miał zdecydować, która drużyna zdobędzie złoto. W najlepszej sytuacji była Bzura, której zwycięstwo dawało MISTRZOSTWO. Mecz od początku nie układał się po myśli ozorkowian. Siatkarze Wifamy prowadzili wysoko (18:12) i wydawało się, że kontrolują grę. Jednak później nastąpił zwrot sytuacji i Bzura zaczęła odrabiać straty. Set zakończył się na przewagi 27:25 dla Bzury. To podłamało trochę gospodarzy, którzy dopiero w końcówce drugiego seta przy stanie 24:15, zdołali zdobyć pięć kolejnych punktów, zmniejszając trochę rozmiary porażki.
Trzeci set to już popis gry Bzury w każdym elemencie i wygrana 25:14 i w całym meczu 3:0. Trzy zwycięstwa dały Bzurze mistrzostwo województwa łódzkiego kadetów 2016/2017.
Końcowa tabela turnieju:
- MKS Bzura Ozorków 6 pkt
- KS Lechia Tomaszów Maz. 5pkt
- Wifama Łódź 4 pkt
- ULKS MOSiR Sieradz 3 pkt
Po zdobyciu złotego medalu mistrzostw województwa łódzkiego, Bzura uzyskała prawo do organizacji turnieju o awans do półfinałów MP. Turniej odbędzie się w dniach 9-12 marca.
Skład zespołu: Krzewiński Albert, Świercz Szymon, Jankowski Jan, Leszczyński Dominik, Kurowski Jakub, Kuropatwa Kacper, Syncerek Krystian, Wawrzyniak Mateusz, Świątkiewicz Damian, Mateusz Nowak
Trener: Przemek Prawda





