Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Bzura mistrzem łódzkiego i gospodarzem ćwierćfinałów MP kadetów

W hali łódzkiej Wifamy przy ulicy Niciarnianej odbył się finał mistrzostw województwa łódzkiego kadetów w piłce siatkowej. Przeciwnikami Bzury byli kolejno: Lechia Tomaszów, MOSiR Sieradz i Wifama Łódź.

Pierwszy mecz z Lechią Tomaszów nie zaczął się zbyt dobrze, gdyż pierwszego seta pewnie wygrali tomaszowianie 25:18. Drugi także nie zaczął się najlepiej gdyż ozorkowianie przegrywali 0:3. Później jednak Lechia do końca seta zdobyła tylko 10 punktów, a Bzura wygrała 25:13. Trzeci set również bez historii wygrany 25:15. Czwarty set był najbardziej zacięty. Bzura musiała gonić wynik i ostatecznie wygrała 26:24 i cały mecz 3:1.

Drugi mecz z MOSiR-em Sieradz mógł zdecydować o awansie do ćwierćfinałów MP, dlatego jego stawka była wysoka. Podobnie jak w meczu z Lechią, Bzura pierwszego seta przegrała na przewagi 26:28. Jednak dwa następne wygrała zdecydowanie 25:17 i 25:18. Czwarty set podobnie jak w piątek kończył się na przewagi, jednak tym razem ozorkowianie przegrali 25:27.  O wyniku i zapewnieniu sobie przez Bzurę awansu do ćwierćfinałów zdecydował tie-break wygrany 15:9.

Ostatni mecz przeciwko gospodarzom miał zdecydować, która drużyna zdobędzie złoto. W najlepszej sytuacji była Bzura, której zwycięstwo dawało MISTRZOSTWO. Mecz od początku nie układał się po myśli ozorkowian. Siatkarze Wifamy prowadzili wysoko (18:12) i wydawało się, że kontrolują grę. Jednak później nastąpił zwrot sytuacji i Bzura zaczęła odrabiać straty. Set zakończył się na przewagi 27:25 dla Bzury. To podłamało trochę gospodarzy, którzy dopiero w końcówce drugiego seta przy stanie 24:15, zdołali zdobyć pięć kolejnych punktów, zmniejszając trochę rozmiary porażki.

Trzeci set to już popis gry Bzury w każdym elemencie i wygrana 25:14 i w całym meczu 3:0.  Trzy zwycięstwa dały Bzurze mistrzostwo województwa łódzkiego kadetów 2016/2017.

Końcowa tabela turnieju:

  1. MKS Bzura Ozorków 6 pkt
  2. KS Lechia Tomaszów Maz. 5pkt
  3. Wifama Łódź 4 pkt
  4. ULKS MOSiR Sieradz 3 pkt

Po zdobyciu złotego medalu mistrzostw województwa łódzkiego, Bzura uzyskała prawo do organizacji turnieju o awans do półfinałów MP. Turniej odbędzie się w dniach 9-12 marca.

Skład zespołu: Krzewiński Albert, Świercz Szymon, Jankowski Jan, Leszczyński Dominik, Kurowski Jakub, Kuropatwa Kacper, Syncerek Krystian, Wawrzyniak Mateusz, Świątkiewicz Damian, Mateusz Nowak

Trener: Przemek Prawda