admin
Trzecie miejsce dla pary Świercz/Kręcikowski w Głownie
Blisko 130 siatkarzy i siatkarek m.in. z Głowna, Łodzi, Łasku, Pabianic, Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa, Warszawy, Płocka, Bydgoszczy, Turku i Ciechocinka rywalizowało w sobotę, 24 czerwca 2017 r. na boiskach do siatkówki plażowej nad głowieńską Mrożyczką w VII edycji Turnieju Siatkówki o Puchar Burmistrza Głowna w ramach Projektu Plażówka, któremu patronuje Posłanka RP, znakomita siatkarka Małgorzata Niemczyk.
Turniej młodzieżowy
1. Wiktor Polak, Kamil Kiszko-Zgierski
2. Wojciech Kukieła, Adrian Mirowski
3. Szymon Świercz, Adrian Kręcikowski
4. Mateusz Chmielewski, Bartłomiej Jankowski
5-8. Jakub Brzeziński, Mikołaj Wasikowski / Bartłomiej Strumiński, Mikołaj Osiński / Mariusz Pełka, Dominik Dąbrowski / Aleksandra Sakowska, Jakub Sakowski
Plaża w Łódzkiem biało-niebiesko-biała!!!
Dziś rozegrano finały o Mistrzostwo Województwa w plażowej piłce siatkowej w kategorii Młodzik.
Tytuł mistrzowski powędrował do pary Kuba Kurowski/Kacper Kuropatwa a brązowy medal dla Seweryna Sztekmilera i Mateusza Wawrzyniaka. Obydwie pary tym samym awansowały do półfinałów MP w swojej kategorii.
Serdecznie gratulujemy!!!
Warto podkreślić, że w każdej kategorii młodzieżowej nie zabrakło na podium naszych zawodników!!!
Młodzik:
1.Kuba Kurowski/Kacper Kuropatwa*
3.Seweryn Sztekmiler/Mateusz Wawrzyniak*
Kadet:
1.Albert Krzewiński/Szymon Karnkowski*
5.Kuba Kurowski/Kacper Kuropatwa
12.Szymon Świercz i Kacper Skopiński
Junior:
2.Albert Krzewiński/Szymon Karnkowski*
4.Adrian Kręcikowski/Szymon Świercz*
Życzymy powodzenia na ogólnopolskich plażach!!! Niech Wam słońce świeci, ale nie w oczy!!!
*awans do półfinałów MP w swojej kategorii
Siatkówka plażowa 2017 juniorzy- woj. łódzkie- wyniki
ny reprezentujące Bzurę Ozorków awansowały do półfinałów MP, które odbędą się w dniach 27-28 czerwca w Połańcu. Gratulujemy!| miejsce | zawodnik | klub |
| 1 |
Jan Cieślak
Szymon Kaszewiak
|
UKS SMS
Łódź
|
| 2 |
Szymon Karnkowski
Albert Krzewiński
|
BZURA
Ozorków
|
| 3 |
Łukasz Rajchelt
Patryk Nowak
|
WIFAMA
Łódź
|
| 4 |
Adrian Kręcikowski
Szymon Świercz
|
BZURA
Ozorków
|
| 5-6 |
Kacper Fryczak
Krzysztof Skonceczny
|
WIFAMA
Łódź
|
| 5-6 |
Kacper Sulma
Michał Lechowski
|
LECHIA
Tomaszów M.
|
| 7-8 |
Jakub Brdak
Patryk Mączyński
|
WIFAMA
Łódź
|
| 7-8 |
Daniel Godala
Olgierd Strzelczyk
|
WIFAMA
Łódź
|
| 9-12 |
Jakub Brzeziński
Mikołaj Waśkowski
|
WIFAMA
Łódź
|
| 9-12 |
Wiktor Polak
Kamil Kiszko – Zgierski
|
WIFAMA
Łódź
|
| 9-12 | ||
| 9-12 |
Kolejny złoty medal w mistrzostwach województwa łódzkiego kadetów
Turniej o mistrzostwo województwa łódzkiego w siatkówce plażowej odbył się w Sulejowie w dniach 3-4 czerwca. Najlepsi okazali się reprezentujący Bzurę Ozorków Albert Krzewiński i Szymon Karnkowski . Pierwsze cztery drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej. V miejsce zajęła druga para Bzury: Kacper Kuropatwa i Jakub Kurowski, XII miejsce Szymon Świercz i Kacper Skopiński.
W meczu o złoty medal i tytuł mistrzów województwa para Krzewiński/Karnkowski pokonała trenujących na co dzień w SMS -ie Spała, a reprezentujących Wifamę Łódź parę Brdak/ Foltynowicz. Trzecie miejsce przypadło drużynie MOSIR-u Sieradz Płachta / Lesiecki.
Opiekunami drużyn reprezentujących Bzurę byli Robert Karnkowski i Przemysław Prawda, który jako trener kadetów zdobył w tym sezonie złoto w mistrzostwach województwa łódzkiego tak na hali jak i na plaży. Gratulujemy i życzymy awansu do Finałów Mistrzostw Polski.
Na placu boju zostali tylko najmłodsi siatkarze
Bzurę reprezentować będą 4 zespołu „dwójek” oraz 2 drużyny „czwórek”.
„Dwójki” podopieczni Grzegorza Pawłowskiego swój turniej o finał województwa rozegrają w sobotę 20.05. w hali Wifamy w Łodzi o godz:10:00
Finał „2”– podział na grupy.
„Czwórki” podopieczni Grzegorza Zawieruchy swój turniej finałowy rozegrają w Tomaszowie Mazowieckim 21.05 o godz:10:00
Finał „4” – podział na grupy
Bzura Ozorków wśród największych firm w Polsce
Za drużyną Bzury Ozorków trzeci turniej ćwierćfinałowy w sezonie 2016/2017 i drugi awans do półfinałów mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Tym razem sukces młodzików.
Tylko Częstochowa, Jastrzębie, Kielce, Rzeszów, Gdańsk, Bydgoszcz, Warszawa i Ozorków awansowały w tym sezonie co najmniej do półfinałów mistrzostw Polski zarówno w kategorii kadetów jak i młodzików.
To już w tym momencie jest największy sukces od 15 lat ozorkowskiej siatkówki młodzieżowej, jeśli chodzi o ilość drużyn w półfinałach mistrzostw Polski.
Skład Bzury:
Sztekmiller Seweryn, Kurowski Jakub, Kuropatwa Kacper, Wawrzyniak Mateusz, Ciechański Filip, Świątkiewicz Damian, Saganiak Damian, Nowak Mateusz, Gieraga Kacper, Syncerek Krystian,
trener: Krzysztof Jurek
Wyniki:
Bzura Ozorków– STS Skarżysko Kamienna 2:0 (25:9, 25:16)
Bzura Ozorków– Olimp Opole Lubelskie 2:0 (25:9, 25:12)
Bzura Ozorków– Wifama Łódź 2:1 (19;25, 25:11, 15:1)
Bzura Ozorków– Plas Kielce 0:2 (18:25, 19:25)
Klasyfikacja
1. DMKS Plas Kielce- awans
2. MKS Bzura Ozorków -awans
3. Wifama Łódź
4. STS Skarżysko- Kamienna
5. TSV TG Sokół Sanok
6. Olimp Opole Lubelskie
Półfinały mistrzostw Polski odbędą się w dniach 22-23 kwietnia 2017 roku. Losowanie grup w tym tygodniu.
Niepokonani w 18 walkach, a pokonani w dwóch ostatnich walkach…
Tak można by napisać o kadetach Bzury, którzy bardzo dzielnie radzili sobie w swoich rozgrywkach . Do fazy półfinałów mistrzostw Polski, zawodnicy Bzury w 17 meczach stracili tylko cztery sety. Jednak w półfinałach już w pierwszym meczu stracili dwa, wygrywając ostatecznie pierwszy mecz z AZS -em PWSZ Nysa 3:2. Ten mecz zapowiadał jednak ciężki bój o awans. Okazało się że kolejni przeciwnicy okazali się lepsi od Bzury. Kolejne porażki z NTS-em Aman Trójką Nakło i Maratonem Świnoujście pozbawiły nas szans na awans. Gratulujemy jednak drużynie i trenerowi bezprecedensowej serii zwycięstw do fazy półfinałowej.
Nie czas jednak rozdzierać szat, gdyż teraz przed zawodnikami faza ćwierćfinałowa mistrzostw Polski młodzików w Kielcach. Przecież o sile zespołu kadetów w dużej mierze stanowili właśnie młodzicy, którzy będą się chcieli jak najszybciej odegrać. Okazja do tego już od piątku, gdzie w pierwszym meczu zawodnicy Bzury zmierzą się z STS-em Skarżysko Kamienna.
Tabela końcowa (dwie pierwsze awansowały):
- MMKS Maraton Świnoujście 6 pkt 9:0
- AZS PWSZ Nysa 4 pkt 5:6
- MKS Bzura Ozorków 4 pkt 4: 8
- NTS Aman Trójka Nakło 4 pkt 3:7
Program półfinałów Mistrzostw Polski kadetów
To już w ten weekend w Świnoujściu
rozpocznie się walka o awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Olecku.
Piątek – 31.03.2017
godz. 16:00 „MARATON” – NTS „Trójka” Nakło
ok 40 min po I meczu: „BZURA” Ozorków – AZS PWSZ Nysa
Sobota – 01.04.2017
godz. 16:00 „BZURA” Ozorków – NTS „Trójka” Nakło
ok. 40 min. po I meczu: „MARATON” – AZS PWSZ Nysa
Niedziela – 02.04.2017
godz. 11:00 AZS PWSZ Nysa – NTS „Trójka” Nakło
ok. 40 min. po I meczu: „MARATON” – „BZURA” Ozorków
Turniej zostanie rozegrany w Hali ZSO Świnoujście ul. Witosa 1
Młodzik z mistrzostwem województwa łódzkiego po raz drugi z rzędu!
Drużyna młodzików, których trenerem jest na co dzień Krzysztof Jurek zdobyła drugie mistrzostwo województwa z rzędu. Najpierw musiała jednak rozegrać
szereg turniejów, które stanowiły rundę zasadniczą. Drużyna Bzury po VII turniejach uzbierała maksymalną ilość punktów i została gospodarzem turnieju finałowego.W nim odniosła dwa zwycięstwa 2:0 i tym samym wygrała mistrzostwo województwa.
Wyniki poszczególnych meczów:
EKS SKRA Bełchatów – KS WIFAMA SZKOŁA GORTATA Łódź – 2:1 (18:25, 25:19, 15:13)
MKS BZURA Ozorków – EKS SKRA Bełchatów – 2:0 (25:20, 25:8)
KS WIFAMA SZKOŁA GORTATA Łódź – MKS BZURA Ozorków – 0:2 (23:25, 21:25)
Wszystkie zespoły uzyskały awans do Turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski.
Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego w kategorii młodzik sezon 2016/2017 województwa łódzkiego:
1. MKS Bzura Ozorków
2. EKS SKRA Bełchatów
3. KS WIFAMA SZKOŁA GORTATA Łódź
Teraz czas na ćwierćfinał, na który młodzicy wybiorą się do Kielc. Gospodarzem będzie dobrze znany zespół DMKS-u Plas Kielce, który grał w Ozorkowie w turnieju ćwierćfinałowym kadetów. Pozostali przeciwnicy to STS Skarżysko- Kamiennna, Wifama Łódź, Olimp Opole Lubelskie i Sokół Sanok.
Seniorzy kończą sezon na 7 miejscu
Wydział rozgrywek polskiego związku piłki siatkowej po głosach sprzeciwu klubów związanej w wysokimi kosztami rywalizacji podjął decyzję o anulowaniu fazy rozgrywek o miejsca 5-8. Zatem klasyfikacja końcowa została ustalona na podstawie rundy zasadniczej. Nasi siatkarze zajęli więc 7 miejsce. Jest to jedna z lepszych lokat naszej drużyny.
W rundzie zasadniczej w rozegranych 20 spotkaniach Bzura wygrała 8 zdobywając 22pkt!
Skład Bzury w sezonie 2016/2017: Kamil Kacprzak, Seweryn Pisera, Marek Kacprzak, Igor Walczykowski, Mateusz Kowalski, Maciej Kiciak, Bartłomiej Kowalski, Mateusz Ciesielski, Maciej Chałupnik, Tobiasz Klimczak, Szymon Molenda, Bartosz Gajdzicki, Bartosz Zawierucha, Nikodem Nowak i Sebastian Szałek.
Trenerzy: Józef Jurek i Kamil Kacprzak



