Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Doświadczenie kluczem do zwycięstwa?

Mecz który odbędzie się w Ozorkowie w najbliższą sobotę pomiędzy Bzurą a SMS-em Spała, będzie 30-tym bezpośrednim pojedynkiem obydwu zespołów w historii rozgrywek I bądź II ligi. Bilans jest korzystny dla Bzury. 17 zwycięstw drużyny z Ozorkowa do 12 zwycięstw gości ze Spały. W setach zaś 60:45 dla Bzury.

Bzura gra ze Spałą od sezonu 2003/2004. Większość obecnych zawodników z SMS-u nie było, więc na świecie kiedy trener Kamil Kacprzak jako zawodnik ogrywał SMS w barwach Bzury. Teraz trener Kacprzak powinien natknąć swoich podopiecznych, żeby nawiązali chociażby do tamtych czasów i pokonali SMS w ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi u siebie.

W SMS-ie trenuje obecnie trzech wychowanków Bzury: Mateusz Nowak, Maciej Pacholski, Jakub Kurowski. Dla porównania żaden klub z naszej łódzkiej grupy II ligi nie ma ani jednego zawodnika w SMS-ie. Mamy więc najlepsze szkolenie młodzieży w województwie łódzkim, Wniosek z tego jest taki, że my dostarczamy zawodników do reprezentacji Polski, więc nasze szkolenie jest jednym z najlepszych w kraju. Dlatego nie powinniśmy mieć kompleksów jeśli chodzi o szkolenie centralne.

Choć siatkarze Bzury już dużo osiągnęli w tym sezonie i jest on jak najbardziej udany, to wisienką na torcie byłoby zakończenie go w czołowej czwórce naszej grupy II ligi.

Nawiązując do doświadczenia w ostatnim finale Super Bowl amerykańskiej ligi futbolu 43 letni rozgrywający Tim Brady ograł wielkiego faworyta 25 letniego Mahomesa zdobywając siódmy tytuł mistrzowski NFL. W tym przypadku doświadczenie było górą! Mamy nadzieję, że tak samo będzie w sobotę w meczu Bzury ze Spałą.

Mecz odbędzie się 13.02.2021 o godz.18:00 niestety bez udziału publiczności. Postaramy się przeprowadzić tradycyjnie transmisje online na naszym FB . Będzie to ostatni mecz rundy zasadniczej grany u siebie.