Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

admin

Na początek sezonu wyjazd do Tomaszowa

PZPSDziś poznaliśmy terminarz rozgrywek II ligi mężczyzn. Sezon rozpoczniemy 26.09 wyjazdowym spotkaniem w Tomaszowie z drużyną tamtejszej Lechii. Bzura przed własną publicznością zaprezentuje się 3.10 a przeciwnikiem będzie zespół Norwida Częstochowa.

 

Cały terminarz rozgrywek prezentuje się następująco:

I runda

26.09 Lechia Tomaszów – Bzura Ozorków
03.10 Bzura – Norwid Częstochowa
10.10 SMS PZPS Spała II – Bzura
17.10 Bzura – SMS PZPS Spała III
24.10 AZS UŁ Łódź – Bzura
31.10 LKPS Borowno – Bzura
07.11 Bzura – UKS Mickiewicz Kluczbork
11.11 Luks Dobroń – Bzura
14.11 Bzura – Caro Rzeczyca
21.11 MKS Kalisz – Bzura
28.11 Bzura – Czarni Wirex Rząśnia

II runda

05.12 Bzura – Lechia Tomaszów
12.12 Norwid Częstochowa – Bzura
19.12 Bzura – SMS PZPS Spała II
09.01 SMS PZPS Spała III – Bzura
16.01 Bzura – AZS UŁ Łódź
20.01 Bzura –LKPS Borowno
23.01  UKS Mickiewicz Kluczbork – Bzura
30.01  Bzura – Luks Dobroń
13.02 Caro Rzeczyca – Bzura
20.02 Bzura – MKS Kalisz
27.02 Czarni Wirex Rząśnia – Bzura

 

Znamy przeciwników Bzury w sezonie 2015/2016

POLSKA-SIATKOWKAbialoczerwnapoziom

Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęto decyzje dotyczące kształtu rozgrywek II ligi mężczyzn w sezonie 2015/2016.  Sezon rozpoczynie się 26 września, szczegółowy terminarz poznamy wkrótce.

 

Bzura Ozorków ponownie zagra w grupie III a przeciwnikami będą:

1. LKS Czarni Wirex Rząśnia

2. UKS Mickiewicz Kluczbork

3. LKS Caro Rzeczyca

4. LKPS Borowno

5. LKS LUKS Dobroń

6. MKS Kalisz

7. SMS PZPS II Spała

8. SMS PZPS III Spała

9. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

10. Exact System Norwid Częstochowa

11. AZS Uniwersytet Łódzki Łódź

Wielki sukces w mini-siatkówce!

Ciężko jest zdobyć medal na mistrzostwach Polski, a jeszcze ciężej potwierdzić swoją klasę. „Czwórka” reprezentująca  Bzurę Ozorków w składzie: Kurowski Jakub, Kuropatwa Kacper, Sztekmiller Seweryn, Wawrzyniak Mateusz, Świątkiewicz Damian i Gieraga Kacper zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w mini- siatkówce w Krakowie. To już drugi srebrny medal podopiecznych trenera  Krzysztofa Jurka, którzy powtórzyli sukces sprzed roku, kiedy to w kat. „trójek” podobnie lepsi okazali się tylko tegoroczni gospodarze z UKS 22 Kraków.

Drużyna Bzury w kat. „dwójek” także była w strefie medalowej, jednak musiała uznać wyższość rywali z województwa łódzkiego – Lechii Tomaszów Mazowiecki, z którymi przegrali w półfinale, a w meczu o trzecie miejsce drużynie UKS-u Plas Warszawa. Skład drużyny: Nowak Mateusz, Ciechański Filip i Zawierucha Jakub. Trener Krzysztof Jurek.

 

Uczeń pokonał mistrza

meczMecz pomiędzy seniorami, a brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów  2010 zakończył  się zwycięstwem tych pierwszych. Choć byli oni osłabieni brakiem kilku zawodników: Rafała Piaseckiego (grał w ekipie medalistów),Szymona Molendy (kontuzja),Marcina Sadeckiego i Macieja Chałupnika, to pokazali prawdziwą wolę walki i potrafili pokonać podopiecznych trenera Pawłowskiego, w którego składzie grali m.in. zawodnicy wyróżniający się w klubach pierwszoligowych Damian Sobczak i Damian Wdowiak. Choć był to tylko mecz towarzyski to zawodnicy podeszli bardzo poważnie do swoich zadań i można powiedzieć, że grali na 100 {049e5e49eeaa9904f600737cb964d0a1773700682eadef82c756fe491f5b24f8}. Tym większy sukces siatkarzy Bzury, którzy w większości mieli mniejsze doświadczenie niż ich przeciwnicy. Podobnie trener Przemysław Prawda, który pokazał że należy na niego stawiać. Świetnie bawili się kibice, którzy oklaskiwali siatkarzy jednej jak i drugiej drużyny oraz podziwiali występy cheerleaderek z Aleksandrowa Łódzkiego. Chciałoby się więcej takich siatkarskich inicjatyw w naszym mieście. Najlepiej gdyby stało się to imprezą cykliczną rozgrywaną np. w ramach dni Ozorkowa. W przyszłym roku nasze miasto obchodzi swoje 200-lecie, można by to połączyć z siatkówką, najlepiej gdyby jeszcze był sukces sportowy, podobny jak na 190-lecie, kiedy Bzura utrzymała się w I lidze…

MKS Bzura Ozorków – Brązowi Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Piła 2010 – 3:2

Skład MKS Bzura Ozorków: Ciesielski,Pisera, Sikora, Antosiak, Klimczak, Krymarys, Gajdzicki, Kacprzak, Gwarczyk, Kręcikowski, Nowak

Skład brązowych medalistów Mistrzostw Polski Juniorów – Piła 2010: Rybak, Piasecki, Sobczak, Wdowiak,  Gabrysiak, Król, Bartczak, Dośpiał, Majchrzak, Karolak

Mecz o Puchar Burmistrza MKS Bzura- Brązowi medaliści mistrzostw Polski 2010

Jedną z atrakcji zbliżających się Dni Ozorkowa będzie to mecz seniorów Bzury z Brązowymi Medalistami Mistrzostw Polski Juniorów – Piła 2010. Będzie to spotkanie podsumowujące 25 lat pracy trenerskiej Grzegorza Pawłowskiego.
Serdecznie zapraszamy!!!

Hala przy ulicy Traugutta 2 -22 maja  godz. 17

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze

              Ozorków 09.05.2015

Zarząd MKS Bzura Ozorków serdecznie zaprasza członków klubu na
Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Członków Miejskiego
Klubu Sportowego Bzura Ozorków.
Walne zebranie odbędzie się w Urzędzie Miejskim w dniu 09.06.2015
godz. 17.30.

Zarząd
MKS Bzura Ozorków

Bzura się utrzymała

Po czterech meczach z STS-em Skarżysko- Kamnienna, Bzura zapewniła sobie utrzymanie w II lidze.  Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Przemysławowi Prawdzie. Klub tym samym obchodzi okrągły jubileusz. To już 30 lat na poziomie centralnym (I lub II liga).  W 1985 roku Bzura pierwszy raz awansowała do II ligi, ówczesnym trenerem był Krzysztof Jurek.

Bzura – STS Skarżysko- Kamienna 3:0 (25:21, 25:10, 25:13)
Bzura – STS Skarżysko- Kamienna 3:1 (25:18, 25:18, 27:29, 25:13)
STS Skarżysko- Kamienna – Bzura 3:2 (16:25, 24:26, 25:19, 25:20, 15:9)
STS Skarżysko- Kamienna – Bzura 0:3 (18:25, 13:25, 16:25)

Wyjazd na mecz!!!

Klub MKS Bzura zaprasza na wyjazd do Skarżyska-Kamiennej na trzeci mecz o utrzymanie w II lidze wszystkich kibiców. Koszt 40 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 13 spod Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie. Więcej informacji pod nr telefonu 722-272-244

Seweryn Pisera – Najlepszym zawodnikiem sezonu

DSC_0613Najlepszym zawodnikiem sezonu 2014/2015 kibice Bzury wybrali rozgrywającego Seweryna Piserę. Choć sezon dla siatkarzy Bzury jeszcze się nie skończył to wierzymy, iż ostatnia przeszkoda zostanie pokonana i utrzymanie stanie się faktem. Zawodnicy zostawili dużo zdrowia i potu na parkiecie w tym również  Seweryn, który z każdym meczem nabierał pewności w grze i w pełni korzystał ze swoich warunków fizycznych. Mocne serwisy nie raz sprawiały problemy drużynie przeciwnej a wykorzystując swój wzrost skutecznie blokował ataki rywali, nie rzadko w pojedynkę. Liczymy, iż w przyszłym sezonie Seweryn również będzie bronił barw Bzury i poprowadzi zespól do niejednego zwycięstwa. Jeszcze raz gratulujemy tytułu najlepszego zawodnika.

Statuetka zostanie wręczona Sewerynowi na najbliższym spotkaniu tj, 11.04.2015.