Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Złoto dla Trójki i brąz dla Dwójki w Kinder+Sport!!!!!!!


To było prawdziwe święto siatkówki najmłodszych adeptów tej wspaniałej dyscypliny. Ciężka praca, hektolitry potów wylanych na treningach przeniosły wymarzony sukces. Ale po kolei. W Zabrzu po raz kolejny rozgrywano finał turnieju Kinder+Sport, uczestniczyło w nim z każdego województwa po dwie drużyny w trzech kategoriach: “2”, “3” i “4” zarówno chłopców jak i dziewcząt. Nie ma roku aby wśród uczestników nie było przedstawicieli Bzury. W tym nie było inaczej. Największy jak dotąd sukces w tych rozgrywkach odniósł trener Krzysztof Jurek w latach 2014 i 2015- srebrny medal….W kolejnych latach pech 4-tego miejsca. Teraz  silna ekipa pod kierownictwem trenera Grzegorza Pawłowskiego i wsparciem Kamila Kuropatwy dawała nadzieję, że los będzie sprzyjał. Trzy dni grania na pełnej koncentracji w każdym meczu i upragnione niedzielne półfinały. Wszystkie mecze wygrane i rozstawienie z 1 miejsca powodowały, że “Dwójka” i “Trójka” grały niemal równocześnie co powodowało tzw. “rozdwojenie jaźni”. Trójki rozpoczęły jako pierwsze swoje półfinałowe zmagania, przeciwnik dobrze znany KaEmKa Starogard Gdański nie stawiał zbyt wielkiego oporu i w dwóch setach 15:5 i 15:6 zawodnicy Bzury zameldowali się w finale. W tym czasie na boisku obok “Dwójka” toczyła zażarty bój z rówieśnikami z IUKS Jedynka Poznań, wynik był w każdym secie na styk. Niestety zwycięskie piłki były dla przeciwników. Przegrywamy ten półfinał 0:2 (13:15, 14:16), boli bo to jedyna porażka w turnieju i to w tak ważnym momencie. Taki jest sport ale Oliwier Kuropatwa, Szymon Porotyn i Janek Pacholski po chwili smutku i sportowej złości, że byli tak blisko awansu do finału przystępują do spotkania o brąz. Przeciwnik wymagający Akademia UKPS Lubin, w sobotnim spotkaniu górą nasi ale czy w niedziele będzie tak samo… Było… tylko walka była jeszcze większa a emocje rosły z każdą piłką. Widać było, że chłopakom bardzo zależy wyjechać z Zabrza z medalami i tak po trzysetowej walce Bzura wygrywa 2:1 (20:18,13;15,11:9)! Radość ogromna i gratulacje dla Oliwiera, Szymona i Janka za walkę do samego końca!!!

Po emocjach “dwójkowych” przyszedł czas na finał Trójek w składzie: Oskar Kurpiński, Maciej Pacholski, Adam Bechciński i Kamil Majchrzak po drugiej stronie siatki, dobrzy znajomi drużyna UKS Jasieniak Gdańsk. Jak na finał to spodziewaliśmy się większego oporu przeciwnika, jednak nasi chłopcy spokojnie kontrolowali wydarzenia i wykorzystując pierwszą piłkę meczową mogli odtańczyć taniec radości po zasłużonym zwycięstwie 2:0 (15:7, 15:8)!!!

Mistrzostwo Polski w Mini Siatkówce “Trójki” stało się faktem!!! A dziewczyny lubią brąz, “Dwójki” sukces gwarantują!!!

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW I TRENERA GRZEGORZA PAWŁOWSKIEGO!!!!

Choć sezon już bardziej plażowy ale na tak miłe zakończenie zmagań halowych warto było czekać i przeżywać wspaniałe emocje!!!

DZIĘKUJEMY!!!

 

autor: AK