Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Turniejowy weekend za nami

puchar-z-turniejuW ostatni weekend w Ozorkowie odbyły się dwa turnieje. Na szczególne uznanie zasługują juniorzy, którzy zrewanżowali się zespołowi Amber  Kalisz za porażkę w majowym turnieju Lazur Cup w Kaliszu.

Pierwsi na ozorkowski parkiet wyszli siatkarze II ligowi. Bzura po raz pierwszy pokazała się przed własną publicznością. Kamil Kacprzak i spółka chcieli się zrewanżować w pierwszym meczu drużynie MKS-u Kalisz za ubiegłotygodniową porażkę. W pierwszym secie po dobrej grze im się to udało. Jednak kolejne dwa to już większe rotacje trenera Jurka w składzie i porażka w całym meczu 1:2.

W następnym meczu zmierzyli się siatkarze z Kalisza i Łodzi. Trener Pieczonka pozwolił odpocząć swoim najlepszym zawodnikom. Jednak nie umniejsza to sukcesu drużynie z Łodzi, która pewnie wygrała 3:0. W drużynie AZS-u grało dwóch wychowanków Bzury: Kamil Wójcik – który został MVP turnieju i Adrian Bartczak.

W ostatnim meczu, który decydował o zwycięstwie w turnieju siatkarze AZS UŁ wygrali pewnie 3:0 i powtórzyli sukces sprzed roku, czyli zwycięstwo w całym turnieju. Najlepszym zawodnikiem Bzury był Igor Walczykowski.

Pięć tygodni przygotowań za nami. Przed nami dwa ostatnie tygodnie do startu rozgrywek. Celem jest walka o każdy punkt, w każdym meczu. Jaki to przyniesie rezultat okaże się na koniec sezonu.

Skład Bzury w turnieju Primavera Cup: Pisera, K.Kacprzak, Walczykowski, Piasecki, Ciesielski, Klimczak, M. Kowalski, B. Kowalski, Gajdzicki, Zawierucha, Kiciak, Nowak, Molenda (l), Szałek (l)

Swój turniej w niedzielne przedpołudnie zaczęli juniorzy Bzury. Na hali przy ulicy Traugutta nr 2 swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele klubów: SMS Kalisz i dwie drużyny z Turku. Drużyny z Ozorkowa i Kalisza pewnie wygrały swoje mecze z reprezentantami Turku i zmierzyły się ze sobą w nieformalnym finale.

Mecz juniorzy Bzury Ozorków- Amber Kalisz, miał zacięty przebieg. Podopieczni trenera Przemka Prawdy kilkakrotnie mierzyli się z podopiecznym trenera Pieczonki jednak w ostatnim czasie bez dobrego rezultatu.

Pierwszego seta skutecznie rozpoczęli goście, którzy osiągnęli dwupunktową przewagę i dowieźli ją prawie do samego końca. Chociaż siatkarze Bzury potrafili doprowadzić do gry na przewagi, to ostatecznie przegrali 25:27.

W secie drugim goście również dobrze rozpoczęli. Prowadzili 12:10, ale wtedy coś w ich grze się zacięło i po chwili przegrywali już 12:16. Później sytuacja się odwróciła i gospodarze prowadzili 20:15, jednak po chwili był już remis 20:20. Końcówkę lepiej rozegrali siatkarze Bzury wygrywając 25:22. Tie-break przebiegał bez większych emocji. Przy zmianie stron Bzura prowadziła 8:4 i taką przewagę dowiozła do samego końca. Wygrywając turniej o pucha Starosty Powiatu Zgierskiego.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Kręcikowski, a najlepszym zawodnikiem Bzury Andrzej Czapliński.

Turniej juniorów był elementem przygotowań do ligi juniorów, która rozpocznie się 9 października w Ozorkowie, meczem Bzura- Siatkarz Wieluń.

Skład Juniorów Bzury w turnieju: Zawierucha, Kręcikowski, Gwarczyk, Krzewiński, Nowak, Świercz, Kaczmarek, Czapliński (l)