Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Pojedynek legend

Bzura Ozorków kontra WKS Wieluń- Kamil Kacprzak kontra Marcin Kryś. Dwie legendy z obydwu klubów w rolach trenerów staną naprzeciw siebie w sobotnim meczu tych drużyn. Są w podobnym wieku. Kamil Kacprzak ma 36 lat, Marcin Kryś 37 lat, a swoimi karierami mogliby obdzielić kilku innych zawodników.

Obydwoje grali (nie licząc SMS Spała, w którym uczył się Kamil Kacprzak) w ok 10 klubach, ale na dwóch różnych pozycjach. Trener Wielunian w dalszym ciągu gra na pozycji libero, a Kamil Kacprzak zakończył już karierę zawodniczą na pozycji przyjmującego.

W Pluslidze stanęli kilkukrotnie po obu stronach siatki. Teraz zmierzą się po raz pierwszy w roli trenerów, ponieważ w pierwszym meczu tych drużyn Bzurę prowadził drugi trener Igor Walczykowski. Trenerowi Krysiowi pomaga za to Leszek Pałyga – doświadczony trener z Wielunia. Na boisku zaś „trzeci trener” Bartłomiej Matejczyk, który jest drugim najbardziej doświadczonym zawodnikiem Wielunia. Razem z Marcinem Krysiem wsiedli w „wehikuł czasu” i po 10 latach znowu spotkali się w tej samej drużynie z Wielunia, tylko teraz dwa poziomy niżej.

Ostatni mecz, który rozgrywany był pomiędzy tymi drużynami w Ozorkowie odbył się ponad 13 lat temu, a dokładnie 6.10. 2007 roku. Wtedy Bzura wygrała 3:0, ale to był pierwszy mecz Wielunia w historii rozgrywek II ligi. Później w miejsce Skry Bełchatów, „kuchennymi drzwiami” awansowali do I ligi, by po roku grać już w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pożegnali się z nią po dwóch latach. Zagrali sezon w I lidze i zniknęli na 8 lat z rozgrywek centralnych by się w nich pojawić w tym sezonie.

Teraz zajmują czwarte miejsce i są bezpośrednim rywalem Bzury w walce o play-off. Obie drużyny dzieli punkt, a jak wiadomo teraz każdy punkt jest na wagę złota. Więc walka będzie z całą pewnością zacięta.

Mecz MKS Bzura Ozorków – WKS Wieluń w sobotę 12 grudnia o godz. 18 Transmisja na naszym facebook’u