Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Podsumowanie półfinału MP młodzików

W dniach 2-3 kwietnia w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się turniej półfinałowy mistrzostw Polski młodzików (rocznik 2007 i młodsi).

Udział brały drużyny KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (czwarta drużyna województwa łódzkiego), KaEmKa Starogard Gdański, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla i MKS Bzura Ozorków (mistrz województwa łódzkiego). 
Walka o dwa miejsca premiujące do awansu do Finałów mistrzostw Polski zaczęły się od meczu Gospodarzy z zawodnikami z Jastrzębia. 2:0 wygrali goście w setach do 20 i 21. Następny mecz rozegrali siatkarze Bzury z KaEmką Starogard Gdański. Również bez historii wygrali ozorkowianie w setach do 18 i 15. Popołudniu do gry wrócili pierwsi zwycięzcy meczów, czyli Bzura i Jastrzębski Węgiel. Bzura wygrała 2:0 (23,23). W drugim meczu Lechia pokonała pewnie KaEmkę. 
W drugim dniu wygrana Jastrzębia z Starogardem Gdańskim dała awans tej drużynie do finałów MP. W ostatnim meczu Bzura mierzyła się z gospodarzami z Tomaszowa. Dla ozorkowian jeden wygrany set dawał pewny awans. Po porażce w pierwszym do 18, podopieczni trenera Przemysława Prawdy się zmobilizowali i wygrali do 15, osiągając awans do finałów Mistrzostw Polski Młodzików pierwszy raz od 2006 roku. Po secie trener Prawda przeprowadził zmiany i zespół Lechii odniósł zwycięstwo w tie- breaku 15:13 i w całym meczu 2:1. Jednak wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca a awans uzyskała Bzura i Jastrzębski Węgiel.
Finał mistrzostw Polski odbędzie się w Bartoszycach w województwie Warmińsko- Mazurskim w dniach 21-24 kwietnia. Skład grup  finałowych: Grupa A: 1.Trefl Gdańsk2. Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 3. AKS V LO Resovia Rzeszów 4. MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Grupa B:1.MKS Bzura Ozorków2. IUKS Jedynka Poznań3. UKS Koral Wrocław 4. KS Metro Warszawa

Górny rząd od lewej: Przemysław Prawda (trener), Damian Głowacki, Igor Kozłowski, Denis Kerre, Michał Macała (libero), Oliwier Kuropatwa, Wiktor Kozłowski, Igor Markiewicz, Dawid Pisera, Jan Pacholski, Mateusz Modliński, Jakub Pajor (klęczy).W dolnym rzędzie: Szymon Pobrotyn (MVP turnieju) Jakub Tyszkiewicz, Dawid Lisiecki (najlepszy rozgrywający turnieju), Albert Krzewiński (asystent trenera)