Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Po co wy gracie, jak wy kibiców nie macie? 

“Po co wy gracie jak Wy kibiców nie macie”

To dawna przyśpiewka kibicowska, która była śpiewana w stronę drużyny gości, chociaż pewnie bywało również w drugą stronę. Jednakże nie przypominam sobie takiej sytuacji.

Teraz właśnie jak nie ma kibiców, z powodu pandemii Covid – 19 zawodnicy zaczęli grać dla siebie. Nie muszą nikomu nic udowadniać. Grają tak jak wypracowali to na treningach. Nikt im nie przeszkadza. Można zaryzykować sformułowanie, że to jest “czysty sport”. Sport bez kibiców, może istnieć. Gorzej w drugą stronę,  świat kibiców bez sportu raczej nie jest możliwy do zrealizowania. Zawodnicy realizują swoje ambicje osobiste, ewentualnie zarządu Klubu.

Takie drużyny jak SMS Spała nigdy nie miały grupy wiernych kibiców, a to że względu na specyfikę klubu położonego w miejscowości liczącej 400 mieszkańców. Zawodnicy swoje rodziny mają często kilkadziesiąt kilometrów dalej. Więc założenie zorganizowanej grupy kibiców jest nie możliwe.

Co roku zmienia się skład, więc z tą drużyną nie można się identyfikować. To jest po prostu drużyna stworzona do celów szkoleniowych.

Ruch kibicowski w takich klubach jak Bzura Ozorków to jest zupełnie inna historia. Kibice identyfikują się z drużyną ponieważ jej zawodnicy to ich koledzy, przyjaciele, rodzina. Grają nawet po kilkanaście lat w jednym klubie. Czasami zaczynają i kończą karierę w jednym stowarzyszeniu.

Kibice siatkówki w Ozorkowie od początku powstania hali sportowej w 1983 roku zawsze tłumnie udawali się na mecze swojej ukochanej drużyny i dopingowali zawodników. Hala zawsze żyła i emocjonalnie reagowała na sytuację na boisku. Były okresy gdzie doping był masowy, np. jedna osoba prowadząca i tłum odpowiadający. W 2006 roku miał początki tzw. doping zorganizowany czyli Klub Kibica, który w przyszłym roku obchodzić będzie 15 rocznicę powstania. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie mógł już wspierać swoją drużynę na halach w całej Polsce.