Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Od Drzonkowa do Drzonkowa, czyli czwarty medal Jakuba Kurowskiego w Mistrzostwach Polski!!!

Kuba Kurowski to największy talent ozorkowskiej siatkówki w historii. Było to widać już w 2011r. , kiedy jako 9-letni chłopiec zdobywał czwarte miejsce w województwie wśród 11-latków. W następnym roku był już najlepszy w województwie i zajął XIII miejsce w Polsce. W roku 2013 był VII, a w 2014 zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski w Drzonkowie. Srebro powtórzył również w 2015 roku w Krakowie. W roku 2017 po ciężkim sezonie halowym (Mistrzostwo Województwa Kadetów i Młodzików oraz brąz w Juniorach) zdobył również trzeci w swoim życiu medal Mistrzostw Polski w parze z Kacprem Kuropatwą. Brąz mimo wielkiego zmęczenia był jak złoto. Skurcze zapowiadały późniejsze kłopoty ze zdrowiem i operacją, która przez blisko rok wykluczyła Kubę z trenowania i gry na hali. Rok 2019 poświęcił cały siatkówce plażowej. Ukoronowaniem całego wysiłku i ciągłej walki o powrót do zdrowia jest brązowy medal Mistrzostw Polski (OOM) zdobyty w Drzonkowie parze z Jakubem Hajdukiem.

foto: Łukasz Zamojski