MKS BZURA POTĘGĄ W MINISIATKÓWCE JEST I BASTA

Miejski Klub Sportowy Bzura Ozorków został w Zabrzu Mistrzem Polski w kat. 4  i brązowym medalistą w kat. 3. Ale to nie wszystko, bo dzięki temu że 5 miejsce zajęła nasza “trójka” wygraliśmy klasyfikację punktową. Ma ona znaczenie przy rozstawieniu województw w przyszłych mistrzostwach.

Turniej Kinder Plus Sport to największy turniej siatkówki w Europie. Startuje w nim na etapach wojewódzkich w całej Polsce 42 tysiące dzieci. Do finału ogólnopolskiego awansują 192 zespoły z całej Polski dziewcząt i chłopców. W stawce tyłu drużyn drugi rok z rzędu prym wiedzie klub z Ozorkowa, który miał najliczniejsze wsparcie rodziców i kibiców. Ten wspaniały sukces to owoc pracy przede wszystkim zawodników, trenerów i właśnie rodziców, którzy zawsze byli ze swoimi pociechami na turniejach przygotowujących ich do finału ogólnopolskiego w Zabrzu.

MKS Bzura Ozorków to stowarzyszenie, które odnosi ogromne sukcesy na arenie ogólnopolskiej.  Nieustannie rozsławia imię naszego miasta w całej Polsce. Wszystkie kluby w kraju z wielkim podziwem i szacunkiem patrzą na nasze dokonania. Dzięki odniesionemu sukcesowi drużyna “czwórek” w składzie: Oskar Krupiński, Maciej Pacholski, Maksymilian Błaszczyk, Kamil Majchrzak, Adam Bechciński, Jakub Urbanowicz wraz z trenerem Grzegorzem Pawłowskim w dniach 1-3 sierpnia po raz drugi z rzędu wybiorą się w nagrodę za Mistrzostwo Polski do Krakowa na Memoriał Huberta Wagnera, gdzie spotkają się z reprezentacją Polski seniorów w siatkówce pod wodzą trenera Vitala Heynena.

Końcowe klasyfikacje chłopców:

Dwójki chłopców
1. UKS Jedynka Międzyrzecz I w składzie: Piotr Grobelny, Tymon Humeniuk, Alan Stachowiak, trener: Anna Grobelna
2. PSP Domecko/SP 11 Kędzierzyn-Koźle w składzie: Aleksander Peljan, Bartosz Blachucik, trener: Janusz Blachucik
3. MKS Bzura Ozorków w składzie: Oliwier Kuropatwa, Kryspin Dośpiał, Jan Pacholski, trener: Kamil Kuropatwa

Trójki chłopców
1. PSP 11 Kędzierzyn- Koźle w składzie: Marcel Steyer, Aleksander Kopania, Łukasz Siemiaszko, Dawid Banasik, trener: Marcin Nurski
2. Uczniowski Klub Sportowy Koral Wrocław w składzie: Bartosz Chrzanowski, Dawid Górecki, Kacper Gajda, Karol Stasiak, Łukasz Tynecki, trener: Tomasz Pajor
3. TREFL Gdańsk w składzie: Kamil Kuras, Marcel Kiciński, Filip Falkowski, Igor Nurkiewicz, trener: Paweł Deguć
4. MUKS Piątka Białystok
5. MKS Bzura Ozorków w składzie: Szymon Pobrotyn, Dawid Lisiecki, Szymon Klimaszewski, Jakub Tyszkiewicz, trener: Iwona Pobrotyn

Czwórki chłopców