Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Młodzicy Bzury w doborowym towarzystwie

Mistrz Polski  z 2014 i 2015 roku – Jastrzębski Węgiel
i zeszłoroczny wicemistrz  Polski młodzików -Trefl Gdańsk, oraz Plas Kielce będą rywalami Bzury w półfinale MP, które odbędą się w Gdańsku w dniach 23-24 kwietnia.

Ten rok jest swoistym deja vu, podróżą do przeszłości w ozorkowskiej siatkówce. Po raz kolejny drużyna Bzury w kategorii młodzika spotka się z klubami, które mają swoich przedstawicieli w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale tylko jedna drużyna -Jastrzębski Węgiel- znajduje się  dłużej na poziomie centralnym wśród seniorów niż Bzura. Pozostałe drużyny, z którymi zagrają młodzicy czyli Trel Gdańsk (11 lat historii) i klub Plas Kielce, (który powstał w 2010 roku, a jest młodzieżowym odpowiednikiem dla Efectora Kielce wcześniej Farta Kielce, który powstał w 2007 roku), mają w porównaniu z Bzurą, bardzo krótką historię.

Z Treflem Gdańsk Bzura w kategorii młodzieżowej spotkała się w 2010 roku w finałach MP juniorów i to dwukrotnie. Najpierw w meczu grupowym uległa 1:3, żeby w meczu o brązowy medal MP juniorów pokonać rywali po tie-breaku. W kategorii seniorów Bzura spotkała się z Treflem Gdańsk w 2007 roku, kiedy to zespół ten był beniaminkiem I-szej ligi. Była to IV runda PP.

Z Jastrzębskim Węglem (wtedy Jastrzębie Borynia) Bzura grała w sezonie 1995/1996 w I lidze seria B. W latach 1985-1992 klub z Jastrzębia reprezentował wychowanek Krzysztofa Jurka (obecnego trenera młodzików)- Tomasz Wojciechowski.

Z drużyną Salos Fart Kielce Bzura grała w 1/4 MP młodzików w sezonie 2005/2006. Bzura wtedy wygrała 2:1, a swoją przygodę skończyła na czwartym miejscu w finale MP młodzików, ocierając się o medal. To był jak na razie największy sukces młodzików w historii Bzury…