Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

IV miejsce juniorów w mistrzostwach województwa łódzkiego

DSC_3412W dniach 12-14 lutego w Ozorkowie odbył się turniej o mistrzostwo województwa łódzkiego w piłce siatkowej mężczyzn. Zawody zgromadziły dużą rzeszę ozorkowskich kibiców, ponieważ zawodnicy Bzury bardzo dobrze spisywali się w rundzie zasadniczej wygrywając siedem meczów, a ulegając tylko późniejszemu mistrzowi województwa Skrze Bełchatów. Niestety w turnieju finałowym już tak dobrze nie było.
Juniorzy Bzury przegrali trzy mecze i zajęli czwarte miejsce. Tym samym  zakończyli udział w mistrzostwach Polskiw sezonie 2015/2016 na szczeblu wojewódzkim.

Szczególnie dramatyczny przebieg miał pierwszy mecz z Lechią Tomaszów Maz., Jego wynik  mógł zdecydować i jak się okazało zdecydował o tym, która drużyna pojedzie na ćwierćfinał MP. Wynik falował i tak w pierwszym secie goście zdobyli 11 punktów z rzędu i prowadzili 14:3. Do końca kontrolowali sytuację i wygrali tego seta 25:12.

Drugi set był bardziej wyrównany. Najdłuższe serie dla Bzury to cztery razy po trzy punkty. Gra się trochę bardziej uspokoiła i po początkowym prowadzeniu gości (1:3, 7:8) Bzura wyszła na prowadzenie 9:8 i nie oddała go już do końca wygrywając 25:18.

Trzeci set to znowu “fala za falą”. Najpierw Bzura prowadziła 12:9, aby później przegrywać 12:15. Później doprowadziła do wyrównania po 15 i zdobyła  pięć kolejnych punktów. Prowadząc 20:16 nie oddała prowadzenia do końca seta. Zwycięstwo w tej partii 25:21 stało się faktem.

Set czwarty przypominał koszmar z seta pierwszego. Początek jednak należał do Bzury, która prowadziła 2:1. Następnie goście zdobyli 8 punktów z rzędu. Lechia miała jeszcze dwie pięciopunktowe serię i prowadziła 21:6. To nie podłamało do końca Bzury, która zdobyła jeszcze pięć punktów, ostatecznie przegrywając 11:25.

Piąty set zaczął się dobrze dla gospodarzy, którzy prowadzili 4:1, a przy zmianie stron 8:7. Jednak później gra Bzury się załamała i goście prowadzili 13:9. Pogoń ozorkowian zmniejszyła stratę do jednego punktu (12:13). Kiedy nadzieja odżyła, goście zdobyli punkt oznaczający piłkę setową. Lechia wykorzystała drugą okazję i tym samym marzenia Bzury o medalu mistrzostw województwa prysły.

Siatkarze Bzury podjęli jeszcze walkę w dwóch ostatnich meczach, ale zabrakło zwycięstwa, a wygrane dwa pojedyncze sety nie wystarczyły na wskoczenie na podium.

Mistrzem województwa została Skra Bełchatów, przed Wifamą Łódź i Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Sezon siatkarski jeszcze nie zakończony. Przed nami jeszcze turniej kadetów rozgrywany w Bełchatowie w dniach 19-21 lutego i walka seniorów o utrzymanie w II lidze w dniach 5-6 marca oraz 12-13 marca, ewentualnie 16 marca jeśli potrzebny będzie piąty mecz.