Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Bez punktów w meczu z Borownem

DSC_3047Spotkanie z LKPS Borowno rozpoczęło się z 30 minutowym opóźnieniem, nie przeszkodziło to jednak przyjezdnym w zdobyciu trzech upragnionych punktów choć nasi siatkarze zaczęli spotkanie obiecująco.

Pierwszy set rozpoczęliśmy w składzie z nowymi zawodnikami, którzy od kilku dni trenują razem z drużyną – Mateusz Zarankiewicz na przyjęciu i Igor Walczykiewicz na ataku. Wyjściową szóstkę uzupełnili Kacprzak, Piasecki, Ciesielski, Chałupnik oraz Molenda na libero. Początek spotkania był wymarzony, kilku punktowe prowadzenie Bzury dawało nadzieję, że może po raz drugi w tym sezonie odniesiemy zwycięstwo. Niestety radość nie trwała zbyt długo. Goście odrobili straty a końcówka seta zakończona na przewagi na ich korzyść, sprawiła, że miny kibiców nie były zbyt tęgie.

Drugi set to całkowita dominacja siatkarzy z Borowna z Damianem Parkitym na czele, kontrolowali jego przebieg i pewnie wygrali drugą odsłonę.

Kolejna partia wlała w serca sympatyków Bzury nadzieję, że można doprowadzić do wyrównania w meczu. Skuteczne funkcjonował blok, zagrywka sprawiała trudności gościom dzięki czemu odskoczyliśmy na kilka punktów i do końca seta utrzymaliśmy przewagę.

Czwarta odsłona, która miała być kontynuacją poprzedniej od początku nie układała się po naszej myśli. Goście odskoczyli na 5 oczek a nam przydarzyły się dwie czerwone kartki za opóźnianie gry i żółta za niesportowe zachowanie. Mimo iż sędziowie napsuli krwi, nasi zawodnicy nie odpuścili i walczyli o każdy punkt. Przy stanie 22:18 na zagrywkę powędrował Zarankiewicz i naszym siatkarzom udało się doprowadzić do zaciętej końcówki.  Remis po 23 i wydawało się, że uda się przechylić seta na naszą korzyść. Niestety autowy blok dał piłkę meczową przyjezdnym, którą wykorzystali i wygrali całe spotkanie 3:1.

Szanse na utrzymanie się bez fazy play off oddaliły się bardzo naszym siatkarzom, choć póki piłka w grze wszystko jest możliwe. W sobotę kolejne spotkanie, tym razem Bzura zagra w Kluczborku z tamtejszym UKS-em . Trzymamy kciuki i czekamy na pozytywne wieści.

Bzura Ozorków – LKPS Borowno 1:3 (24:26, 16:25, 25:18, 23:25 )

Skład Bzury: Ciesielski, Kacprzak, Walczykowski, Piasecki, Zarankiewicz, Chałupnik, Molenda (l) oraz Pisera, Grabarczyk, Sikora

autor:AK