Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Bzura- Lechia 1:3

DSC_3047

Mecz rozpoczęli udanie goście, którzy na początku uzyskali kilka punktów przewagi i kontrolowali przebieg pierwszej partii. Siatkarze Bzury łatwo nie oddawali pola i przegrali minimalnie 25:22.

W drugiej partii siatkarze gości osiągnęli bardziej wyraźną przewagę, jakby presja z pierwszego seta z nich opadła grali na większym luzie i wygrali pewnie 25:20.

Set trzeci też przebiegał początkowo pod dyktando Lechii, która niezwykła przegrywać na wyjeździe (tylko jeden przegrany mecz z SMS II Spała). Prowadzili już 8:4, jednak siatkarze Bzury doszli do głosu i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na własną stronę wygrywając 25:22.

Czwarta partia do środkowej fazy seta toczyła się punkt za punkt. Od stanu 16:16 goście zaczęli osiągać niewielką przewagę. Siatkarze Bzury nie wykorzystali okazji do kontr i powoli zaczęli tracić inicjatywę. Co skrzętnie wykorzystali goście, którzy wygrali tą partię 25:21 i cały mecz 3:1.

Bzura Ozorków- Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 21:25)

Bzura zaczęła w składzie: Ciesielski, Grabarczyk, Piasecki, Chałupnik, Gajdzicki, Pisera oraz Molenda(l), Sikora, Kowalski, Nowak

Choć do zakończenia roku pozostał nam jeden mecz z Exact System Norwid Częstochowa, to wiemy już że będzie to najgorszy rok pod względem bilansu zwycięstw do porażek od czasu, kiedy wyniki ze wszystkich lat są zapisywane, czyli co najmniej od 12 lat! Przed ostatnim meczem w tym roku, Bzura odniosła tylko 6 zwycięstw i poniosła aż 19 porażek (licząc rundę zasadniczą i mecze play-out). Nie jest to najmniejsza liczba zwycięstw w historii tylko dlatego, że Bzura musiała walczyć w dodatkowej rundzie o utrzymanie ze STS -em Skarżysko- Kamienna i odniosła dodatkowe 3 zwycięstwa. Gdyby utrzymała się wcześniej, pokonując AZS Łódź, miałaby tylko 4 zwycięstwa, czyli najmniej w historii.  Taki stan rzeczy jest przygnębiający jeszcze z tego powodu, że rok 2014 był najlepszy od spadku Bzury z I ligi, czyli od sezonu 2007/2008.

W 2014 roku (od stycznia do grudnia)  Bzura odniosła 11 zwycięstw i poniosła tylko 8 porażek, Czyli 2014 to rok z najbardziej dodatnim bilansem zwycięstw do porażek, ale również rekordowy pod względem najmniejszej liczby przegranych. Dodatnie bilanse były jeszcze tylko w 2008 i 2009 roku. Poniżej prezentujemy jak to było we wszystkich latach kiedy Bzura grała w drugiej lidze:
2015- 6 zwycięstw – 19 porażek (przed ostatnim meczem w roku)