Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Wilki kąsały ale nie zagryzły… Tie break dla Bzury!

blok PiseraMeczem z Wilkami Wilczyn, siatkarze Bzury zakończyli sezon zasadniczy. Po zaciętym, trwającym blisko 2,5 godziny meczu to siatkarze Bzury unieśli ręce w geście triumfu.

Początek spotkania to skuteczna gra Bzury w ataku i w bloku. Dzięki temu, nasi siatkarze uzyskali kilkupunktową przewagę. W drugiej części seta, to goście doszli do głosu i gra stała się bardziej wyrównana. W końcówce więcej spokoju zachowali gospodarze wygrywając pierwsza odsłonę 25:23.

Drugi set miał z początku podobny przebieg do pierwszego, później to goście częściej byli na prowadzeniu. Nasi siatkarze odrabiali straty po czym znowu tracili, parę punktów z rzędu. Końcówka również wyrównana. Niestety tym razem to goście wygrali 25:22.

Kolejna odsłona i kolejny równy set, który dostarczył kolejne emocje. Długie wymiany i walka o każdą piłkę. Nasi siatkarze nie dali rady w końcówce i przyjezdni wygrali trzecią partię 25:21.

Czwarta odsłona to od początku dominacja Wilków, z naszych siatkarzy jakby uszło powietrze ale na szczęście wiara w zwycięstwo i doping kibiców, pomógł odwrócić losy seta a rezultacie całego meczu. Partie skończyła się przy stanie 25:23 i tym samym tie breaka stał się faktem.

W decydującym secie pierwsze dwa punkty dla gości a następnie to nasi siatkarze dominowali na parkiecie. Zmiana stron przy stanie 8:5 dla Bzury i do końca prowadzenia Bzura nie oddała. Mecz skończył skutecznym blokiem na środku Mateusz Ciesielski. Wygrywamy tie break 15:10 i całe spotkanie 3:2. Zwycięstwo z trzecią drużyną w tabeli na koniec rundy zasadniczej, optymizmem napawa przed fazą play-out, która rozpocznie się 7-8.03.2015 przeciwnikiem Bzury będzie dobrze znana drużyna AZS UŁ Łódź. Pierwsze dwa mecze rozegramy w łódzkiej hali.

Skład Bzury: Ciesielski, Antosiak, Gajdzicki, Sadecki, Chałupnik, Pisera, Molenda(l) oraz Krymarys

Bzura Ozorków – Wilki Wilczyn 3:2 (23,-22,-21,23,10)