Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Ostatni bastion zdobyty!

LKPS Borowno to była ostatnia drużyna z naszej grupy, z którą Bzura w historii swoich wystepow w  II lidze nigdy nie wygrała. Wilki Wilczyn, z którymi przegraliśmy w poprzedniej kolejce pokonaliśmy już w sezonie 2014/2015.

Dlatego sobotni mecz z Borownem był przełamaniem złej passy z tym przeciwnikiem.

Zacznijmy od początku. Na rozgrzewce widać było dwóch zawodników, którzy wrócili po kontuzji. Jednak Patryk Więckowski i Przemek Antosiak, bo o nich mowa, nie zaczęli meczu w pierwszym składzie. Pierwszy set rozpoczął  się od wyniki 7:3 dla Bzury, ale czym dłużej toczyła się gra,  przeciwnik bardziej dochodził do głosu. W środkowej fazie seta goście wyszli nawet na  prowadzenie. Kiedy zrobiło się 21:18 dla Borowna, o czas poprosił trener Zawierucha. Później jakby inne siły wstąpiły w zawodników Bzury i ci  zdobyli sześć punktów a przeciwnikowi oddali jeden, wygrywając 25:22.

W drugim secie Bzura po zagrywkach Adama Herbicha prowadziła już 6:0. Przewaga MKS-u, ani przez moment nie była zagrożona. Bardzo dużą skuteczność w ataku prezentował Albert Krzewiński , Paweł Pełka imponował  blokiem, a Kamil Kosz zagrywką, którą na potwierdzenie tych słów zakończył drugiego seta.

W secie trzecim trener Zawierucha wprowadził zmiany. Do gry po blisko pięciu tygodniach powrócił Patryk Więckowski, a także weszli zmiennicy Janek Jankowski i został Bartek Gajdzicki. Pomimo początkowego prowadzenia Bzury,  rywale wygrali seta 25:20.

W czwartej odsłonie nawet przez chwilę zawodnikom gospodarzy nie przeszło przez myśl że może być tie-break. Chociaż rywale co rusz zrywali się do ataku, to gospodarze za sprawą coraz lepiej spisującego po kontuzji Więckowskiego, a także Staniszewskiego i Kosza wygrali tego seta 25:18 i cały mecz 3:1.

Przełamali tym samym niemoc w spotkaniach z LKPS-em Borowno, przerywając serię sześciu porażek z rzędu z tym zespołem.

MKS Bzura Ozorków- Wkręt-Met LKPS Borowno 3:1 (25:22, 25:16, 20:25, 25:18)

Skład Bzury: Herbich, Krzewiński, Ciesielski, Pełka, Kosz Staniszewski oraz Przybycień (l), Gajdzicki, Jankowski, Więckowski