Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Każdy musi mieć swój “Sulęcin”, czyli przed ćwierćfinałem MP juniorów

1-szego kwietnia 2006 roku – miało miejsce wydarzenie, które przeszło do historii ozorkowskiego i nie tylko sportu. Skazywana przez wszystkich na spadek do II ligi MKS Bzura Ozorków wygrała decydujące starcie z Olimpią Sulęcin i utrzymała się w I lidze, degradując tym samym rywala do II ligi. Sulęcin to takie “Westerplatte” ozorkowskich siatkarzy. Od tego momentu minęło prawie 13 lat i znowu zawodnicy zagrają ważne mecze w Sulęcinie. Osobą, która łączy oba te wydarzenia jest trener Krzysztof Jurek. Był on wówczas trenerem drużyny seniorów, a teraz trenuje juniorów.

21 lutego 2019 roku historia zatoczy koło. Jednak skupmy się na rozgrywkach drużyn młodzieżowych z Ozorkowa i Sulęcina. Ozorkowianie biją swoich rówieśników z woj. lubuskiego na głowę. Jeśli przyjrzymy się rankingowi klubów młodzieżowych w Polsce w 2018 roku to MKS Bzura Ozorków zajmuje w nim 21 miejsce, a Olimpia Sulęcin jest na końcu stawki na 106 miejscu.

Medale i miejsca w finałach MP Bzury Ozorków od 2006 roku:

2006- IV miejsce MP młodzików
2008- VI miejsce MP kadetów
2010- III miejsce MP juniorów
2014- II miejsce MP w minisiatkówce (trójki)
2015- II miejsce MP w minisiatkówce (czwórki)
2017- II miejsce w MP w siatkówce plażowej kadetów
2017- III miejsce w MP w siatkówce plażowej młodzików
2018- Mistrzostwo Polski w minisiatkówce (trójki)
2018- III miejsce w MP w minisiatkówce (dwójki)
2018- III miejsce w MP Licealiada

Widać, że sukces odniesiony w Sulęcinie przez drużynę seniorów Bzury Ozorków, przeniósł się na sukcesy młodzieżowe, których nigdy wcześniej w takiej liczbie w Ozorkowie nie było. Juniorzy mają szansę wygrać swój “Sulęcin” i dalej kontynuować sukcesy ozorkowskich siatkarzy.

 

Autor :TK