Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Dobra passa przerwana

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach MKS Bzura Ozorków zaczął piąć się w ligowej tabeli II ligi mężczyzn grupy 3. Takie zwycięstwa zawsze konsolidują zespół. W ramach 4 kolejki zjednoczona we wspólnym celu drużyna wyjechała szukać punktów do Spały na mecz z tamtejszym SMS. Należy dodać, że przeciwnik Bzury to bardzo niewygodny rywal. Potrafi postawić trudne wymagania nawet najlepszym zespołom, szczególnie gdy gra u siebie. MKS czekało zatem trudne zadanie, które niestety (uprzedzając fakty) nie zostało wykonane. Pierwszy set to wyrównana gra i wzajemne badanie się obu zespołów. W tym fragmencie Bzura nie wykorzystała dwóch piłek meczowych z czego skwapliwie skorzystali gospodarze wygrywając 29-27. Drugi set ponownie zacięty z walką o każdą piłkę. Wyróżniającym się graczem w tym momencie na parkiecie był Rafał Piasecki, który niczym „profesor” grał bezbłędnie w obronie i przyjęciu. Niestety mimo ofiarności wszystkich graczy MKS-u tego seta również Bzura przegrała 25:23. W trzeciej partii nastąpiło odrodzenie naszej drużyny. Zespół prowadzony przez Grzegorza Pawłowskiego i Przemysława Prawdę wygrał wysoko 25:15. Kiedy wydawało się, że nasi zawodnicy złapali w końcu odpowiedni rytm, czwarty set sprowadził ich mocno na ziemię. Spała pozwoliła siatkarzom Bzury na zdobycie zaledwie 9 punktów. Fatalne zakończenie tego meczu, ale musi cieszyć postawa naszych siatkarzy w pierwszych dwóch setach. Bzura przegrała swój mecz 3:1 i zajmuje 4 miejsce w grupie z dorobkiem 6 punktów. W ramach 5 kolejki MKS zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia.

źródło: e-ozorkow.pl