Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorów

Juniorzy Bzury w dniach 16-19 lutego brali udział w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski juniorów, które
rozgrywane były w Krakowie. Zawodnicy Bzury, którzy mieli rok przerwy w rywalizacji w kategorii
juniorów spisali się na miarę swoich możliwości. Wywalczyli sobie miejsce w 7- zespołowej stawce
drużyn, które walczyły w województwie łódzkim o cztery miejsca, które dawały szanse na walkę w
Ćwierćfinale. Los sprawił, że czwarte miejsce wywalczone w mistrzostwach Łódzkiego, dało wyjazd na
dalszą część rywalizacji do Stolicy Małopolski.
Tam nasi siatkarze, mieli zmierzyć się z gospodarzem, drużyną Sparty Kraków i NTS Womix Nakło.
Ta ostatnia drużyna była jedyną, którą siatkarze Bzury pokonali i to bez straty seta. Świetna gra w
końcówkach sprawiła, że siatkarze Bzury zajęli w Mistrzostwach Polski juniorów miejsca 25-32. Po
sezonie niebytu, jest to wynik do zaakceptowania, choć zawsze może być lepiej. Jest jeszcze szanse
odkuć się w rywalizacji seniorów.
Przed kibicami w Ozorkowie nie lada emocje. W dniach 23-26 lutego odbędzie się Ćwierćfinał
Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Do Ozorkowa przyjedzie cała śmietanka siatkówki młodzieżowej
w Polsce: z drużynami AT Jastrzębskiego Węgla i RCS Czarnych Radom na czele. Po zdobyciu w
zeszłym sezonie wicemistrzostwa Polski w kategorii młodzików, siatkarze Bzury również zaliczają się do
czołówki polskich klubów młodzieżowych i nie są bez szans w walce o awans do 1⁄2 Mistrzostw Polski
juniorów młodszych. Zapraszamy!

PROGRAM ZAWODÓW
23.02.2023R. CZWARTEK
GODZ. 15.00 – MKS BZURA – AT Jastrzębski Węgiel
40 minut po zakończeniu pierwszego meczu – Aluron CMC Wybicki Kielce – Karpaty Krosno

24.02.2023R. PIĄTEK
GODZ. 10.00 – AT Jastrzębski Węgiel – GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk
PO PIERWSZYM MECZU UROCZYSTE OTWARCIE TURNIEJU
40 minut po zakończeniu meczu – Karpaty Krosno- RCS Czarni Radom
GODZ. 16.00 – MKS BZURA – GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk
40 minut po zakończeniu meczu – Aluron CMC Wybicki Kielce – RCS Czarni Radom
25.02.2023R. SOBOTA
GODZ. 11.00 – III MIEJSCE Z GRUPY A- III MIEJSCE Z GRUPY B
GODZ. 16.00 – I MIEJSCE Z GRUPY A- II MIEJSCE Z GRUPY B
40 minut po zakończeniu pierwszego meczu – II MIEJSCE Z GRUPY A – I MIEJSCE Z GRUPY B
26.02.2023R. NIEDZIELA
GODZ. 11.00 – II Z GRUPY A – Z II MIEJSCE GRUPY B
40 minut po zakończeniu pierwszego meczu – I MIEJSCE GRUPY A – Z I MIEJSCE GRUPY B
PO ZAKOŃCZENIU MECZU WRĘCZENIE NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE TURNIEJU
Turniej odbędzie się pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz