Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Bzura postraszyła lidera

mks bzura 21 01Siatkarze rozegrali awansem mecz 15 kolejki spotkań z liderem MKS-em Kalisz. Początek spotkania układał po myśli naszych zawodników. Pewnie kończone ataki i skuteczność w bloku sprawiła, że Bzura uzyskała przewagę kilku punków i kontrolowała przebieg seta pewnie wygrywając do 19.
Drugi set z początku był wyrównany z lekką przewagą naszego zespołu, który podtrzymał skuteczność z pierwszego seta. Siatkarze Bzury uzyskali przewagę, którą utrzymali do końca seta i niespodzianka wisiała na włosku. Wygrany drugi set również do 19 i prowadzenie w meczu 2:0 uśpiło czujność naszego zespołu.
Trzeci set mógł być formalnością i postawieniem kropki nad i, niestety w poczynania naszej drużyny wkradły się błędy własne, które skrzętnie wykorzystali przyjezdni. Wyszli oni na kilku punktowe prowadzenie, Bzurę stać było na doprowadzenie do remisu w końcówce seta jednak znowu do głosu doszli zawodnicy z Kalisza i wygrali seta do 23.
Partia czwarta to konsekwentna gra zawodników z Kalisza, którzy kontrolowali przebieg seta wygrywając do 20 i tie break stał się faktem.
Decydujący set rozstrzygnął się pierwszych 7 piłkach, które padły łupem rozpędzonych zawodników z Kalisza, zmiana stron przy stanie 8:1 dla gości sprawiła, że siatkarzom Bzury pozostało tylko walczyć o jak najniższy wymiar kary. Mecz zakończył się 15:6 dla gości. Tym samym stara siatkarska prawda kto nie wygrywa 3:0 to przegrywa 2:3 stała się faktem. Niemniej jednak postawa naszych siatkarzy napawa optymizmem przed końcówką sezonu zasadniczego i fazy play out. Do zakończenia zostały dwa mecze jeden wyjazdowy do Częstochowy 31.01.2015 oraz u siebie z Wilkami z Wilczyna 14.02.2015.

Bzura Ozorków – MKS Kalisz 2:3 (25:19, 25:19, 23:25, 20:25, 6:15)

Skład Bzury: Sadecki, Krymarys, Sikora, Piasecki, Pisera, Ciesielski, Molenda(l) oraz Chałupnik, Antosiak, Gajdzicki

Foto relacja na Facebook’u