Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Bzura nie dała rady Rząśni

news_186Mecze pomiędzy Bzurą a Czarnymi Rząśnia zawsze należą do tych, którą dostarczają emocji bez względu na pozycje w tabeli każdej z drużyn. Tym razem również tak było. Pierwszy set w początkowej fazie był w miarę wyrównany z lekką przewagą gości, którzy prowadzili dwoma punktami. Bzura rozpoczęła spotkanie w całkiem nowym zestawieniu, który zaskoczył nie tylko naszych przeciwników ale i po trosze samych zawodników, którzy nie mogli poradzić sobie z przyjęciem mocnej zagrywki. Czego skutkiem była rosnąca przewaga zdobyczy punktowej zespołu gości. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Czarnych 25:13.

Drugi set początkowo wyglądał podobnie jak końcówka poprzedniego, błędy w przyjęciu nie pozawalały wyprowadzać skutecznych ataków przez naszych siatkarzy. Przewaga gości była wyraźna,  prowadzili 5 punktami. Gdy wydawało się, że mecz szybko się potoczy w końcu zaczął funkcjonować nasz blok z Sewerynem Piserą na czele to dzięki niemu odrobiliśmy kilka punków z rzędu doprowadzając do remisu po 15 . Od tego momentu gra stała się bardziej wyrównana a Bzura zaczęła popełniać mniej błędów. Mimo tego drugi set na swoją korzyć potrafili rozstrzygnąć przyjezdni, którzy wygrali tą partię 25:22.

Początek trzeciej partii to dominacja Bzury, która prowadziła 5:0, wtedy o czas poprosił trener gości. Rząśnia odrobiła kilka punktów ale nasi siatkarze utrzymywali przewagę dwupunkową. Wydawało się, że ten set może zakończyć się naszym zwycięstwem, niestety trzecia drużyna z tabeli nie odpuszczała i w końcówce doprowadziła do wyrównania. Mecz zakończył się na przewagi, niestety nie pomyśli naszych siatkarzy, którzy przegrali 28:26 i całe spotkanie 3:0.

W najbliższą środę awansem zostanie rozegrane spotkanie Bzury z MKS-em Kalisz- obecnym liderem tabeli. Choć nasi siatkarze zajmują przedostatnią pozycję to w każdym meczu walczą o zwycięstwo i mocno trzymamy kciuki za podopiecznych Przemysława Prawdy by udało się ugrać punkty w tym trudnym spotkaniu.

Bzura Ozorków – Czarni Wirex Rząśnia 0:3 (13:25, 22:25, 26:28)

Skład Bzury: Krymarys, Sadecki, Piasecki, Gajdzicki, Pisera, Ciesielski oraz Chałupnik