AKS UŁ zdobył Puchar Primavery

Po raz trzeci w historii odbył się turniej Primavera Cup w Ozorkowie, a po raz pierwszy Puchar powędrował do Łodzi. Drużyna z AKS-u wygrała wszystkie mecze i zasłużenie podniosła trofeum do góry.

Do ostatniego meczu drużyny Bzury i AKS-u Łódź miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami decydował więc o zwycięstwie całego turnieju. Do rozgrywek o Puchar Primavery Bzura przystąpiła osłabiona brakiem trenera Przemysława Prawdy, który pojechał z juniorami młodszymi na V Memoriał im. Wojciecha Zembowicza do Rawy Mazowieckiej. Oprócz absencji dołączonych do składu juniorów, nie było rozgrywającego Rafała Grabarczyka i środkowego Macieja Chałupnika. W trakcie meczu finałowego kontuzji pleców nabawił się również Mateusz Ciesielski, pomimo tych problemów siatkarze Bzury do końca walczyli o zwycięstwo w całym turnieju za co należą im się ogromne brawa!!!

Bardzo dobrze na pozycji rozgrywającego zaprezentował się Marek Kacprzak, który otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika na tej pozycji całego turnieju. Pozostali wyróżnieni zawodnicy to:

MVP– Wojciech Blomberg (AKS UŁ)

Przyjmujący- Marcin Ozdowski (MKS Kalisz)

Atakujący- Bartosz Kuron (AKS UŁ)

Środkowy- Emilian Wota (LUKS Dobroń)

Wyniki Bzury:

Bzura – MKS Kalisz 2:1 (18:25, 25:15, 25:22)

Bzura – LUKS Dobroń 2:1 (25:22, 25:21, 24:26)

Bzura- AKS UŁ 1:2 (25:23, 19:25, 20:25)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.AKS UŁ Łódź

2.MKS Bzura Ozorków