Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Walka o utrzymanie rozpoczęta niepomyślnie dla Bzury

Za nami dwa mecze fazy play-out. Niestety nie udało się odnieść zwycięstwa na parkiecie rywala. Nasi siatkarze sobotnie spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze prowadząc w setach 2:0. Następne należały jednak do gospodarzy, którzy doprowadzili najpierw do tie break’a, a w decydującym secie prowadzili już 14:11. Nasi siatkarze odrobili co prawda dwa oczka,niestety wyrównać już się nie udało i górą byli łodzianie. Cały mecz trwał ponad dwie godziny.

Z nadziejami, które podsycał fakt, że tak niewiele brakło by odnieść zwycięstwo w sobotnim spotkaniu, siatkarze Bzury w niedzielnym meczu otwierającą partię wygrali na przewagi. Początek drugiego seta nie zwiastował tego co się później wydarzyło. Słabe przyjęcie to jedna z przyczyn dość wysokiego prowadzenia gospodarzy. Tylko nieliczne skuteczne akcje Bzury dawały nadzieję na odwrócenie losów seta i meczu. Trzeci set był już bardziej wyrównany jednak końcówka ponownie w wykonaniu łodzian wyprowadziła zespół AKS-u na prowadzenie 2:1 w spotkaniu. Czwarty set to powtórka z drugiej odsłony dużo błędów z naszej strony i szczęście gospodarzy w długich akcjach. Naszym siatkarzom złe emocje dały się we znaki, za co sędzia surowo ukarał nasz zespół dwoma czerwonymi kartkami w krótkim odstępie czasu. To całkowicie podcięło skrzydła Bzurze. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.
Nasi siatkarze do walki o utrzymanie powrócą za dwa tygodnie. Mamy nadzieję, że przeanalizują dwie porażki i wyciągną wnioski by doprowadzić u siebie do remisu i mieć szansę na walkę w piątym meczu w Łodzi. Będzie to bardzo ciężkie zadanie bo widać, ze łodzianie grają solidną siatkówkę, która daje im radość z każdego zdobytego punktu.

AKS UŁ Łódź – Bzura Ozorków 3:2 (22:25, 24:26, 25:19, 25:19, 15:13)
Skład Bzury: Pisera, Chałupnik, Krymarys, Sadecki, Ciesielski, Piasecki, Molenda (l) oraz Gajdzicki, Kacprzak, Klimczak
AKS UŁ Łódź – Bzura Ozorków 3:1 (25:27, 25:13, 25:20, 25:14)
Skład Bzury: Pisera, Gajdzicki, Krymarys, Sadecki, Ciesielski, Piasecki, Molenda (l) oraz Chałupnik, Klimczak, Kacprzak

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 2:0 dla AKS UŁ Łódź