Klub MKS "Bzura" Ozorków otrzymuje dofinansowanie z budżetu Miasta Ozorkowa - Dziękujemy !!!

Następne spotkanie:

sezon 2022/2023

Poprzednie spotkanie

Bzura - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3

Jakub Kurowski Mistrzem Polski!!!!

Zawodnik Bzury Jakub Kurowski w parze z Jackiem Rejno z Gwardii Wrocław zostali mistrzami Polski juniorów w siatkówce plażowej.

W rozgrywanym we Wrocławiu turnieju brały udział 32 zespoły, które były wyłonione w drodze eliminacji wojewódzkich oraz półfinałów. Reprezentanci Polski wygrali sześć meczów, tracąc seta jedynie w finale z parą Czachorowski/ Lejawa. Jednak ostatecznie w tie-breaku zespół z Ozorkowianinem w składzie triumfował 16:14, co dało tytuł Mistrza Polski!

To jest największy sukces zawodnika Bzury w historii klubu !!!

Dotychczasowe sukcesy Jakuba Kurowskiego są godne podziwu. Medale mistrzostw Polski zaczął zdobywać w 2014 roku w Mistrzostwach Polski w minisiatkówce, gdzie poprowadził Bzurę do srebrnego medalu w kategorii “trójek”. Rok później również był srebrny medal mistrzostw Polski w kategorii “czwórek”.

W 2017 roku Jakub Kurowski w parze z Kacprem Kuropatwą zdobyli brązowy medal MP młodzików w Sulejowie i tak zaczęła się piękna podróż, aż do Mistrzostwa Polski juniorów w siatkówce plażowej:

W 2019 roku para Jakub Kurowski/ Jakub Hajduk zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii kadetów w Drzonkowie.

W 2020 para Kurowski/ Florczyk została zwycięzcą największego młodzieżowego turnieju w siatkówce plażowej w Polsce, czyli Pucharu Bałtyku w kategorii juniorów.

Turniejem we Wrocławiu Jakub Kurowski kończy wiek juniora. Można powiedzieć, że koniec wieńczy dzieło, gdyż Kuba zdobył medal mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w każdej kategorii wiekowej, a ukoronował wszystko medalem z najcenniejszego kruszcu w kategorii najstarszej.

Dziękujemy Kubie za te wszystkie lata sukcesów w kategorii młodzieżowych i medali zdobytych dla klubu MKS Bzura Ozorków!

Życzymy sukcesów w siatkówce seniorskiej!!!