Brąz Licealiady 2018 dla I LO Ozorków!!!

W dniach 1-3 czerwca na dwóch obiektach Ostródy – halach przy ul. Kościuszki i ul. Piłsudskiego odbył się XVII Ogólnopolska Licealiada w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy (system każdy z każdym). W drużynach szkolnych wystąpili zawodnicy znanych klubów, potencjalni reprezentanci. W takim turnieju startują najlepsi zawodnicy w Polsce do 20 lat.

Siatkarze reprezentujący I LO Ozorków, którzy siatkarskie szlify pobierali w MKS Bzura Ozorków pokonali kolejno:

PZS Nr 10 Kęty – I LO Ozorków 1:2 (25:22;20:25;10:15)
LO SMJ Wrocław – I LO Ozorków 0:3 (18:25;18:25;11:15)
I LO Sulęcin – I LO Ozorków 1:2 (31:29:17:25;16:18)
I LO Ozorków– II LO Gdańsk 3:0 (30:28;25:12;15:9)
I LO Ozorków – ACE Augustów 3:0

Po tych meczach siatkarze z I LO mieli już zapewnione pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału i ulegli VII Olsztyn 1:2.

W sobotnim półfinale ozorkowianom przyszło się zmierzyć obrońcami tytułu z Kędzierzyna Koźle, którym ulegli 0:2. W niedzielny poranek w meczu o brązowy medal I LO zmierzyło się ze swoim grupowym rywalem Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Mecz w pierwszym secie nie miał zbyt wielu emocji i ozorkowianie wygrali pewnie pierwszą partię 25:13. Druga partia była bardziej zacięta, gdyż augustowianie zdobyli dwa razy więcej punktów. Jednak dwa oczka różnicy dały zwycięstwo I LO Ozorków 28:26 i w całym meczu 2:0. Tym samym uczniowie I LO Ozorków zostali trzecią drużyną Mistrzostw Polski!!! Ten sukces przejdzie do annałów ozorkowskiego sportu i choć medal brązowy to będzie zapisany złotymi zgłoskami w historii szkoły, miasta i Klubu MKS Bzura Ozorków, który tych zawodników wychował. Zdobywcy brązowych medali to:

• Albert Krzewiński,
  • Jan Jankowski- najlepszy rozgrywający turnieju
  • Adrian Kręcikowski,
  • Bartosz Zawierucha,
  • Łukasz Gwarczyk,
  • Łukasz Karolak,
  • Nikodem Nowak – najlepszy zawodnik I LO Ozorków
  • Konrad Dośpiał,
  • Michał Staniszewski

Kolejność końcowa Licealiady Ostróda 2018:
1. LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa